To takie proste!
Przedszkole nr 9 "Pod klonem"
Strona głowna  /  Nasze Przedszkole
Nasze Przedszkole

O naszym przedszkolu...

"Zadowolenie Twojego dziecka
jest dla nas najlepszą nagrodą"

Hymn Przedszkola "Podajmy ręce w koło"
Ref: Podajmy ręce w koło
zabawmy się wesoło.
Bo tu "Pod klonem" szybko mija czas.
Przedszkole to kochane
i lubię je jak mamę.
Przedszkolak nigdy tu nie znudzi się.
I.  "Pod klonem" mieszka jeż
i wiewióreczka też
i sowa - mądra głowa
dobrze o tym wiesz
Ref: Podajmy ręce w koło
zabawmy się wesoło.
Bo tu "Pod klonem" szybko mija czas.
Przedszkole to kochane
i lubię je jak mamę.
II. Tu panie miłe są
wszystkim uśmiechy ślą.
Więc dłużej już nie czekaj
i tu z Nami bądź.

Wiersz : "O czym szumi klon"
Mała wiewióreczka
pod klonem siedziała.
Klon ją często chronił
pod nim się nie bała.

Nawet sowa, mądra głowa
na tym drzewie dom swój miała.
Wsłuchiwała się w szum wiatru
pod nim się nie bała.

Sprytny jeżyk szukał cienia
bo słoneczko grzało.
I pod klonek zawędrował
tutaj mu się spodobał.

RAMOWY ROZKŁAD DNIA
6.00 - 7.00
Schodzenie się dzieci, rozmowy indywidualne; zabawy indywidualne o nieznacznym ruchu.
7.00 - 8.00
Zabawy indywidualne wg zainteresowań służące realizacji pomysłów dzieci, zabawy konstrukcyjne, tematyczne, manipulacyjne; rozmowy indywidualne z dziećmi; praca indywidualna.
8.00 - 9.00
Zabawy integrujące grupę, rozmowy kierowane zgodne z zainteresowaniami dzieci; ćwiczenia poranne; zabiegi higieniczne, przygotowanie do śniadania, ćwiczenia ogólnorozwojowe (rozwijające percepcję wzrokową, słuchową, grafomotorykę).
9.00 - 10.00
Realizacja zadań edukacyjnych o charakterze wychowawczym i dydaktycznym, umysłowym, artystycznym (malowanie, taniec, działania techniczne, konstrukcyjne, gimnastyka).
10.00 - 11.00
Zajęcia i zabawy w ogrodzie przedszkolnym, spacery, wycieczki piesze, obserwacje przyrodnicze; zabawy i gry sportowe na powietrzu lub w przedszkolu; zabawy podejmowane z inicjatywy nauczyciela lub dzieci.
11.00 - 12.00
 Czynności porządkowe i higieniczne, przygotowanie do obiadu, wypełnianie obowiązków dyżurnego.
12.00 - 13.00
Odpoczynek poobiedni, relaks; czynności higieniczne; kwadrans na bajkę - grajkę, bajki czytane przez nauczyciela; zabawy tematyczne, zajęcia umuzykalniające.
13.00 - 14.00
Praca z dzieckiem zdolnym i dzieckiem z potrzebami edukacyjnymi, realizacja programów autorskich i projektów edukacyjnych.
14.00 - 15.00
Utrwalanie i zdobywanie nowych wiadomości poprzez zabawę; rozwijanie zainteresowań dzieci; pobyt na świeżym powietrzu.
15.00 - 16.00
Zabawy i gry stolikowe; zabawy dowolne wg zainteresowań; omówienie z dziećmi wydarzeń dnia.

Ostatnia aktualizacja: 2018-06-21